Olejki eteryczne od wieków uznawane są za naturalne środki na potencję, które działają niezwykle relaksująco oraz odprężająco. Olejki zazwyczaj wykazują charakterystyczne zapachy, które są mocno wyczuwalne. Jakie olejki eteryczne są najlepszym afrodyzjakiem? 

Olejki eteryczne działające na potencję 

  • Olejek różany - jeden z najsłynniejszych olejków eterycznych, który wzmacnia uczucie szczęścia, zwiększa energię. Skutecznie poprawia nastrój i działa relaksująco. Dodatkowo wspomaga układ rozrodczy kobiet, co więcej obniża ciśnienie krwi i reguluje pracę serca. Ma bardzo delikatny, słodki zapach. 
  • Olejek paczuli - jego zmysłowy zapach, jest potężnym erotycznym stymulantem. Posiada charakterystyczny, orientalny zapach, który uwodzi. Skutecznie poprawia nastrój, stymuluje układ nerwowy. 
  • Olejek sandałowy - stosowany zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Olejek wykazuje silne działanie relaksujące. Otrzymuje się go w procesie destylacji z parą wodną drewna sandałowca białego. Sprzyja łagodzeniu napięcia i ma działanie odprężające. Początkowo jego zapach jest słaby, później jednak nabiera na sile. 
  • Olejek goździkowy - jego główny aktywny składnik odpowiada m.in za właściwości afrodyzjakalne. Olejek ten działa przede wszystkim rozgrzewająco, rozluźniająco oraz przeciwbólowo. 
  • Olejek jaśminowy - olejek, który najcześciej wykorzystywany jest do masażu lub do kąpieli. Posiada słodki i ciepły zapach, który pobudza zmysły. Oprócz swojego afrodyzjakalnego działania, posiada właściwości nawilżające, przez co nadaje skórze gładkość i jędrność. 

olejki eteryczne

Jak stosować olejki eteryczne?

Naturalne olejki eteryczne, pełniące funkcje afrodyzjaków wykorzystuje się w aromaterapii. Najczęściej jest to masaż bądź aromatyczne kąpieli. Olejki eteryczne można wykorzystać także do stopniowego rozprowadzania z kominka aromaterapeutycznego. Olejki eteryczne można dostać w niemal każdej aptece, sklepie ze zdrową żywnością oraz punktach zielarskich.

Węchowa wrażliwość na zapachy jest bardzo indywidualna, dlatego warto dobrać olejek według własnego uznania. Aby działanie produktu było faktycznie zauważalne, konieczne jest stosowanie naturalnych olejków eterycznych, nigdy syntetycznych. Przed wykonaniem masażu z użyciem olejku eterycznego należy wykonać próbę uczuleniową, która umożliwi bezpieczne stosowanie. Nawet w przypadku pozytywnej próby uczuleniowej, olejki eteryczne należy stosowania ostrożnie. Szczególnie przez osoby z astmą, alergią oraz kobiety w ciąży. Nie zaleca się wystawiania skóry na słońce, tuż po użyciu olejku cytrusowego, który posiada zdolność do uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.

Top