Kolendra to naturalny środek na potencję, którego cenne właściwości znane są od wieków. Olejek eteryczny z kolendry działa niezwykle uspokajająco oraz odprężająco. Napary z tej rośliny stosuje się m.in w nerwicy wegetatywnej z dolegliwościami serca, a także w stanach znacznego pobudzenia, które utrudnia spokojny sen. Kolendra znalazła zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w kosmetyce oraz medycynie. 

Naturalny afrodyzjak taki jak kolendra, najlepiej działa w niewielkich dawkach. Wówczas posiada zdolność do wzmocnienia organizmu oraz zwiększenia potencji. Kolendra zawiera w sobie związki, które są aktywne biologicznie. Sa to m.in kwasy organiczne, flawonoidy oraz olejki eteryczne. Ekstrakt z kolendry może wspomóc trawienie, poprawić funkcje krążeniowe oraz ułatwić eliminację chorobotwórczych drobnoustrojów. 

Kolendra i jej wpływ na działanie układu płciowego

Olejek eteryczny z kolendry jest uznawany za jeden z najbardziej wspomagających środków na potencję. Jego naturalny, charakterystyczny zapach jest mocno wyczuwalny. Kolendra podawana w potrawach działa na układ nerwowy, pobudzając do większej produkcji adrenaliny oraz noradrenaliny. Kolendra może być podawana w formie olejków do kąpieli oraz balsamów rozgrzewających. 

Kolendra i jej uspokajające właściwości wpłyną korzystnie na sen, uspokoją skołatane serce, uwolnią od bólu migrenowego. Co więcej, kolendra posiada zdolność do zmniejszenia ilości cholesterolu we krwi, sercu oraz wątrobie. Poza tym ziele świetnie oczyszcza organizm z metali ciężkich. Olejek eteryczny z kolendry wykazuje właściwości bakteriobójcze, które zwalczają patogeny odpowiedzialne za zatrucia pokarmowe. 

kolendra na potencję

Świeże liście kolendry polecane są w przypadku opuchlizny, bólu stawowego lub reumatoidalnego, a także w sytuacji zatrzymania wody w organizmie i przy szczególnych dolegliwościach nerkowych. Kolendra jest w stanie uregulować cykle menstruacyjne a także niwelować ból, który towarzyszy w trakcie menstruacji.

Kolendra - przeciwwskazania

Kolendra jest bezpiecznym zielem, które swobodnie można dodawać do wielu potraw, a także stosować jako naturalny lek na wiele dolegliwości. Niestety, ale istnieją wyjątki, które decydują o tym, aby kolendry nie stosować. Do tej grupy zaliczają się osoby chorujące na cukrzycę. Ze względu na wysoki poziom hipoglikemii nie zaleca się przyjmowania kolendry przez diabetyków. Osoby przyjmujące leki na ciśnienie również powinny zachować wysoką ostrożność w przyjmowaniu kolendry, gdyż jej działanie może wpłynąć na skuteczność leków. Ponadto kolendra może uczulać, dlatego apeluje się o zachowanie ostrożności w przypadku ryzyka wystąpienia uczulenia. 

Top