Preparaty na potencję występują pod różną postacią. Jak się okazuje nie wszystkie zostały dostatecznie przebadane pod kątem skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania. Najczęściej wybieraną formą środków na potencję są tabletki, które można dostać już bez recepty. Co powinno się znaleźć w składzie takich środków? A których z nich unikać?

Leki na potencję przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Niestety, ale nie zawsze regularne przyjmowanie tego typu środków może przynieść zadowalające efekty. Wszystko bowiem zależy od złożoności, ich skuteczności oraz od rekacji organizmu. Przed zastosowaniem leków na potencję warto skonsultować się z lekarzem, aby potwierdzić bezpieczeństwo stosowania i uniknąć przykrych skutków ubocznych. 

Leki na potencję - rodzaje 

Preparaty na erekcję, zwane inaczej lekami na potencję można zakupić już bez recepty. Za ich dostępność odpowiedzialna jest substancja czynna. Najbardziej rozpowszechnionymi są tabletki na potencję, które sprzedawane bez recepty nie są lekami, lecz suplementami diety. Mimo to warto pamiętać, że nawet suplementy diety nie muszą wykazywać deklarowanego dziania, mają jedynie nie szkodzić organizmowi. W tego typu środkach najczęściej znajduje się L-arginina, która wspomaga wydzielanie tlenku azotu, odpowiedzialnego za prawidłowe ukrwienie narządów płciowych. 

Leki na potencję - jakie składniki

Składnikami suplementów diety przeznaczonych na potencję zazwyczaj są: L-arginina, wyciąg z muira puana, żeń-szeń koreański oraz substancje o działaniu pobudzającym, czyli guarana lub kofeina. Sukcesem do osiągnięcia zamierzonych efektów jest regularne przyjmowanie suplementów diety, jednak i to nie zawsze gwarantuje 100% zadowolenie pacjenta. 

Leki na potencję, które przepisywane są przez lekarza posiadają nieco bardziej bogaty skład. Związki chemiczne, które obecne są w tego typu środkach wykazują bardziej złożone działanie, przez to są skuteczniejsze, jednak mogą doprowadzić do silniejszych w skutkach działań niepożądanych. Najczęściej są to takie związki chemiczne jak: sildenafil, wardenafil, tadalafil. Niektóre środki, mogą zostać uzupełnione o bromokryptynę, trazodon, apomorfinę, johimbinę oraz testosteron. 

Leki na potencję - skutki uboczne

Leki na potencję, ze względu na swoje mocniejsze działanie w przeciwieństwie do tradycyjnych suplementów diety, które można dostać bez recepty, wywołują poważniejsze skutki uboczne. Dlatego tak ważne jest zapoznanie lekarza oraz wystawienie ogólnej oceny, która pozwoli dobrać lek pod indywidualnego pacjenta. Działania niepożądane, które wynikają z nieprawidłowego stosowania leku bądź innych czynników potrafią poważnie zagrozić zdrowiu oraz życiu. Za najczęstsze skutki uboczne po zażywaniu leków na potencję uważa się: bóle głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunkę, omdlenia, nadwrażliwość na światło, pogorszenie widzenia, reakcję alergiczną, bolesną erekcję, nierówną pracę serca, krwawienia, bóle mięśni.

Top