Osoby dotknięte problemami potencji coraz częściej szukają pomocy w preparatach dostępnych bez recepty. Zazwyczaj są to suplementy diety lub leki, które oparte są na substancji czynnej lub mieszance ziół. Preparaty należące do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 są najskuteczniejszymi substancjami dostępnymi na rynku. 

Preparaty zawierające DHEA - inhibitory fosfodiesterazy typu 5

Wprowadzenie inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 pierwszej generacji do praktyki klinicznej okazało się prawdziwym przełomem w leczeniu zaburzeń potencji u mężczyzn jak i u kobiet. Związki te dzięki swoim chemicznym właściwościom biorą udział w powstawaniu cyklicznego monosforanu guanozyny. W konsekwencji dochodzi do rozkurczu mięśni gładkich ciał jamistych. Dochodzi wówczas do napływu krwi oraz erekcji. Leki należące do tej grupy działają jednak jedynie przy odpowiedniej stymulacji seksualnej. Przeciwwskazaniem do stosowania tych leków jest podawanie azotanów organicznych oraz choroba Peryoniego. 

3 preparaty należące do inhibitorów fosfodiesterazy typu 5

Sildenafil 

Preparat dostępny jest w 3 różnych wariantach. Środek można dostać w dawce 25 mg, 50 mg oraz 100 mg. To jaka dawka jest właściwa dla pacjenta, określa lekarz na podstawie oceny zaburzenia oraz jego intensywności. Sildenafil jest substancją czynną, która najczęściej występuje w suplementach diety bądź lekach przepisywanych na receptę, których zadaniem jest korygowanie zaburzeń erekcji. Co ciekawe, przeprowadzone badania wskazały, że najczęstszym skutkiem ubocznym tego leku jest długotrwała i silna erekcja. Do farmaceutycznych zamienników Sildenafilu należą: Zenegra, Penegra, Silagra, Maxigra. Ich działanie jest niemal takie samo, różnica widoczna jest jedynie w samej cenie produktu. Ze względu na to, że problemy z zaburzeniami seksualnymi dotyczą także kobiet, stworzony został preparat o nazwie Lovegra. Produkt przeszedł delikatną modyfikację, dopasowaną do kobiecego organizmu. 

Wardenafil

Związek chemiczny o nazwie Wardenafil dostępny jest w aptekach od nazwą Levitra lub Valif. Preparat występuje w trzech różnych dawkach: 5 mg, 10 mg oraz 20 mg. Wardenafil to związek, który należy do trójki leków zaliczanych do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 pierwszej generacji. Stosowany jest w leczeniu zaburzeń erekcji, które polegają na niemożności uzyskania bądź utrzymania wzwodu. Warunkiem do ujawnienia się skuteczności preparatu jest stymulacja seksualna. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami producenta bądź lekarza nie powinien wywoływać żadnych skutków ubocznych. Zdarzają się jednak takie dolegliwości jak: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunki, infekcje układu moczowego, przejściowe zaburzenia w widzeniu oraz kołatanie serca. 

Tadalafil 

Cialis, Tadalis to leki dostępne w aptekach, które zawierają substancję czynną tadalafil. Związek chemiczny występuje w czterech różnych dawkach: 2,5 mg, 5 mg, 10 mg, 20 mg. Tadalafil podobnie jak dwa pozostałe leki należące do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5, przeznaczony jest do stosowania w przypadku zaburzeń erekcji. Tadalafil wyróżnia się jednak znacznie dłuższym czasem działania. Jego maksymalne stężenie we krwi następuje po 2 godzinach od przyjęcia. Większy czas skuteczności wiąże się z dłuższym czasem do podjęcia próby współżycia płciowego. Badania wskazały, że preparat sprawdził się u 81% pacjentów, którzy zdecydowali się na kurację przy pomocy tego związku chemicznego. Producent zaleca stosowanie nie więcej niż 1 tabletki dziennie.

Top